Litwa, Łotwa, Estonia 

Litwa, Łotwa, Estonia 

Termin:   11 – 18.09.2020r.

Oferta obejmuje m.in.:

  • Przejazd autokarem, 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie grupy, lokalnych przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty graniczne, parkingi.

  Cena: 2 200,00 zł/os.

 

Program


11.09 Dzień I

Wyjazd Żelistrzewo 3.00 rano  – Wilno, obiadokolacja, nocleg

12.09 Dzień II

Zwiedzanie Wilna :
Ostra Brama, (Msza Święta w Kaplicy Ostrobramskiej), Klasztor Bazylianów i Cela Konrada, Sobór Św. Ducha, kościół Św. Teresy i Św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Uniwersytet z kościołem Św. Jana i Alumnat. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

13.09 Dzień III

Po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II, dalszy przejazd do Rygi, obiadokolacja i nocleg.

14.09 Dzień IV

Po śniadaniu zwiedzania stolicy Łotwy – Spacer po Starówce. Oglądanie kamieniczek (m.in. Trzech Braci, Dom Kotów…), fortyfikacji miejskich z basztami: Prochową, Szwedzką, Katedry z XIII wieku, kościołów: katolickiego Św.Jakuba i Św.Piotra, gildii kupieckich oraz słynnych dzielnic secessyjnych. Przejazd do Jurmali nad Morze Bałtyckie – letnia stolica Łotwy, wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w Rydze.

15.09 Dzień V
Po śniadaniu przejazd do Tallina, stolicy Estonii, po drodze zwiedzanie Tartu (Kościół św. Pawła), spacer po drugim co do wielkości mieście Estonii, przyjazd do Tallina, obiadokolacja, nocleg.

16.09 Dzień VI

Po śniadaniu zwiedzanie Tallina : Górne Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, Kościół Luterański NMP, tarasy widokowe. Dolne Miasto: średniowieczne ulice: Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 r , Kościół św. Olafa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

17.09 Dzień VII

Po śniadaniu: Przejazd do Agłona –  to najważniejsze sanktuarium na Łotwie poświęcone Matce Bożej. W głównym ołtarzu świątyni „łotewskiej Częstochowy” znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Agłońskiej, zwanej Przewodniczką z Kwiatem. Obiadokolacja, nocleg.

18.09 Dzień VIII

Po śniadaniu przejazd do Żelistrzewa. Przyjazd ok. 22.00 wieczorem.

Cena: 2 200,00 zł/os.

Cena zawiera:

Przejazd autokarem, 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie grupy, lokalnych przewodników, wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty graniczne, parkingi.

Kontakt i zapisy:

Proboszcz Parafii Żelistrzewo tel: 601-615-491
Janusz Skoczek tel: 502-542-021

Litwa, Łotwa, Estonia